понедельник, 3 декабря 2012 г.


Модуль 11. "Рефлексія"


З усього того, чому я навчався  на цьому тренінгу, на мою думку, найефективнішим для навчання моїх учнів буде уміння створювати блоги, презентації, шукати нову інформацію в мережі-Інтернет.

Модуль 10 "Рефлексія"

Цей модуль допоміг мені з’ясувати мою роль фасилітатора в навчанні учнів за методом проектів, а саме вам необхідно відточити свої вміння, допомагаючи учня будувати своє власне навчання. Головне пам'ятати що вам потрібно:
  •  Уміння розумно поставити запитання – це основа якісного навчання. Добре продумані запитання провокують змістовні зв’язки з тим, що учні приносять до класної кімнати з попереднього навчання та зі свого життєвого досвіду.
  • Поведінка вчителів, сприятливе середовище у класній кімнаті та стратегії впровадження проектів – все це важливо при створенні навчального процесу, що будується на навчальних потребах учнів.
  • Деталі плану впровадження визначають вимоги до середовища поза класною кімнатою перед, під час та після виконання учнями проектів і забезпечують успіх навчання.

суббота, 1 декабря 2012 г.


Модуль 9. Рефлексія


Цей модуль допоміг мені зробити такі висновки щодо того, як учні можуть самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місце диференційованого навчання:
 - Перехід до процесу навчання, що будується навколо потреб учнів, вимагає адаптації і з боку учнів, і з боку вчителів.
- Перехід до процесу навчання, що будується навколо потреб учнів, вимагає адаптації і з боку учнів, і з боку вчителів.
- Учні мають бути активним у власному навчанні;
- Учителі можуть диференціювати навчання у чотирьох напрямках: зміст, процес, результати, навчальне середовище.
- Учителі можуть планувати навчальний процес, враховуючи різні модальності, включаючи візуальні, аудіальні, кінестетичні способи сприйняття, домінування лівої чи правої півкулі мозку, різні когнітивні стилі, різні ступені розвитку різних типів множинного інтелекту учнів;
- Задоволення навчальних потреб учнів вимагає відповідного спонукання та заохочення, щоб вони стали впевненими та незалежними в навчанні.

Модуль 8. "Рефлексія"

РРобота учнів поліпшується, коли їм ясно показують, як їх робота оцінюється, і що очікується.
Учні починають краще судити про якість своєї власної роботи.
Учні отримують більш інформативний відгук про свої сильні сторони і сторони, що потребують поліпшення.
Учні дізнаються про критерії, які використовуються для організації взаємного зворотного зв'язку.
Критерії визначаються в спеціальних термінах.
Оцінювання є об'єктивнішим і послідовним.
Загальний час, витрачений на оцінку учнівських робіт скорочується
Ефективність навчання вивчається з використанням різних методів.
Прогрес вимірюється і документально підтверджується.

Модуль 7. Рефлексія

У 7 модулі, ми помінялись ролями вчитель - учень. Стали главними виконавцями, а саме учнями, і почали створювати  роботу.
Для свого дослідження, як  приклад учнівської роботи,  я обрала інформаційний буклет. В ньому були визначені результати роботи групи художників - дизайнерів.
На мою думку виконання такої роботи допомагає учням відповідальніше відноситись до поставленого дослідження, так як вони вже відповідальні за результат спільної роботи.

Модуль 6. Рефлексія


Особливість модуля полягала в тому, щоб використовувати сервіси Інтернету для спілкування та співробітництва і для покращення власного викладання та навчання учнів.Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання сервісів Веб 2.0 щодо спілкування та співпраці у навчання моїх учнів, а саме:
  • Блоги (Персональні щоденники; анотовані тематичні списки джерел для досліджень; хронологічні записи спостережень; )
  • Вікі (Створення групових спільних веб-статей; )
  • Веб - сайти для спільного розміщення та редагування документів (Спільне написання творів та статей)
  • Сайти списків гіперпосилань та спільних закладок  

Модуль 5 "Рефлексія"


Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання Інтернет-ресурсів у процес навчання моїх учнів, а саме: учні почнуть використовувати Інтернет не у розважальних, а у навчальних цілях, це дасть їм змогу знайти нові сайти, які допоможуть їм у подальшому навчанні. Розширяться та вдосконаляться їх уміння у використанні цих сайтів, а у переліку закладок буде не лише Google та vkontakte. Учням можна показати нові можливості роботи з Інтернет-ресурсами та дати їм можливість використати ці переваги при вивченні англійської мови.